Hallituksen kokouksen 10.3.2011 pöytäkirjan tiivistelmä

Paikka: Helsinki, Merihaka, Merihaan Palloilutalon kerhohuone

Aika: Torstaina 10.3.2011 kello 18.45

1. Avaus

Kokous avattiin kello 18.45.

2. Puheenjohtaja

Kokouksen puheenjohtajaksi valittiin Antti Lind.

3. Sihteeri

Kokouksen sihteeriksi valittiin Lauri Pitkänen.

4. Läsnäolijat

  • Ilkka Haapakoski
  • Jari Mether
  • Lauri Pitkänen
  • Antti Lind

5. Seuran jäsen Merihaan Pallohalli Oy:n hallituksessa

Marko Kivi-Koskinen on ollut Merihaan Pallohalli Oy:n hallituksen jäsen ja hän haluaisi luovuttaa tämän tehtävän jollekin toiselle seuran jäsenelle.

Hallitus totesi että Marko Kivi-Koskiselta pyydetään ensin lisätietoa ennen kuin asiasta tehdään päätöstä.

6. Seuran 40-vuotis juhlavuoden logo

Antti Lind esitti uusia logovaihtoehtoja ja 40-vuotislogo valittiin.

7. Seuran treenien laskuttaminen ja seuranta

Antti Lind ehdotti että seura maksaisi treenien ja seurailtojen kenttämaksut ja mahdolliset valmennusmaksut sekä laskuttaisi jäseniltä junioreiden tukimaksut. Sovittiin että asiaa harkitaan.

8. SM-kisat

Todettiin että SM-kisojen työryhmän palaveri tulisi sopia jotta ei tule kiire. Jari Mether ja Antti Lind työstävät kisojen käsiohjelmaa.

Käytiin läpi SM-kisojen budjettia.

Edellisessä kokouksessa keskusteltiin SM-kisojen rollupista tai isommasta mainosseinästä. Antti Lind oli selvittänyt seinän hinnan. Tällainen päätettiin tilata, koska budjetti näyttäisi sen kestävän.

SM-kisojen palkintorahoista ja starttirahoista keskusteltiin. HSRC on ehdottanut että SM-kisojen yleisten luokkien rahapalkinnot maksaa squashliitto.

Jari Mether ehdottaa lisäksi HSRC:n puolesta squashliiton vuosikokoukselle, että starttirahan maksaa joko squashliitto tai pelaajan oma seura.

Rahapalkinnoissa otetaan huomioon mahdollisuus lipputuloihin. Harkittiin vapaaehtoista pääsymaksua kisoihin.

9. Seuraava hallituksen kokous

Järjestetään keskiviikkona 30.3.2011 kello 19.00.

10. Kokouksen päättäminen

Kokous päätettiin kello 19.30.

Cover for Helsinki Squash Rackets Club
368
Helsinki Squash Rackets Club

Helsinki Squash Rackets Club

Squashia hyvässä seurassa vuodesta 1971 lähtien.

HSRC:n naisten liigajoukkue on voittanut SM-hopean liigakaudella 2026! Joukkuessa pelasivat Riina Koskinen, Henrietta Valta, Johanna Penttilä, Aurora Vikström ja Meeri Särkkä - onnittelut koko joukkueelle! 🤩HSRC onnittelee naisten Suomenmestaria ESRC:a ja kiittää kaikkia joukkueita hienosta SM-liigakaudesta! 🙏www.hsrc.fi/hsrc-mitalijahdissa/📸: Petteri Repo#HSRC #aimcapitalsquashliiga #squash ... See MoreSee Less
View on Facebook
Kiitos KSQ hyvistä järjestelyistä, onnea kaikille mitalisteille ja tervetuloa HSRC:n järjestämään Keitsi Cupiin Talissa lauantaina 18.4.! 🤩 ... See MoreSee Less
View on Facebook
HSRC:n naiset pelasivat liigakauden vikan kierroksen viikonloppuna – kentillä nähtiin sekä SM- että 1. divarin joukkueet 😎 SM-joukkue pelasi Lahdessa tasaisia ja vauhdikkaita otteluita, joissa nähtiin hyviä yksilösuorituksia ja vahvaa tekemistä läpi kierroksen 💪1. divarin HSRC Luchadoras pelasi sinnikkäästi vajaalla kokoonpanolla Espoossa ja keräsi arvokasta kokemusta kauden päätökseen 👊➡️ Lue koko rapsa ja pelaajien kommentit: www.hsrc.fi/hsrc-naiset-kauden-2026-viimeisella-liigakierroksella/➡️ Seuraavaksi katseet kohti playoffseja Talissa 11.4.!#HSRC #aimcapitalsquashliiga #squash ... See MoreSee Less
View on Facebook
Upea suoritus Riina! 🔥🥳RIINA KOSKINEN TURNAUSVOITTOON!Riina Koskinen, Jane Kotila ja Henrik Mustonen osallistuivat tässä viikonlopussa Filip Krüeger Open -PSA-kisaan Tukholmassa. Mustonen lähti tavoittelemaan menestystä 9.000 $ Challenger-kisassa ja Koskinen sekä Kotila 1.000 $ Satellite-kisassa.Koskinen pelasi itsensä upeasti Satellite-finaaliin, jossa hän kohtasi Ruotsin Malin Frankin.Ensimmäinen erä livahti Frankille, mutta sitten Koskinen sai pelinsä uomiin ja kisavoitto irtosi erin 3-1 (8-11, 14-12, 11-8, 11-9)Mustosen tie katkesi Challenger-kisassa ensimmäiselle kierrokselle, mutta hän pääsi mukaan Satellite-kisaan jossa eteni semifinaaliin. Siinä hän hävisi Egyptin Taha Elshafeille 3-0. Elshafei on monelle tuttu edellisviikon Vello-kisasta Helsingissä. Pronssiottelun Mustonen voitti sitten kumartamalla.Jane Kotila puolestaan pelasi Satellite-kisan sijoista 5-6, jossa ottelussa hän kukisti Ruotsin Alma Lövquistin suoraan 3-0. Kotila oli hävinnyt oman neljännesfinaalinsa Malin Frankille niukasti 2-3.Kisasivusto täällä: squashse.tournamentsoftware.com/tournament/41E82C5A-B805-4400-BE17-2B0896D04B9D📷 Tommi Tapola ... See MoreSee Less
View on Facebook