HSRC:n junioreiden mestaruuskisat

 

Torstaina 22.5.2014 oli kevään viimeinen junioreiden treenipäivä. Ari Pelkonen järjesti hauskat kisat innokkaille. Paikalla oli myös junnujen vanhempia kannustamassa.

Alle 12 v. sarjan voitti Henry Puura ja hän sai palkinnoksi kiertopalkintopokaalin. Toiseksi tuli Kaius Puura ja kolmanneksi Nooa Ojala. He saivat myös mitalit kaulaan. 4. Joel Nyström, 5. Elias Eskelinen, 6. Leevi Nykänen, 7. Eeti Eskelinen, 8. Hugo Tanska.

Alle 17v. sarjan voitti Henry Pietilä ja hänkin sai kiertopalkintopokaalin. Toiseksi tuli Ville Muhonen ja kolmanneksi Leo Paatelainen. Hekin saivat myös mitalit kaulaan. 4. Oskari Selonen, 5. Johannes Ora. Lopuksi nautittiin mansikkakakkua, limua ja sipsejä ym. purtavaa iloisissa merkeissä.

Pienet juniorit

Isot juniorit

Vastaa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.